„Atopowi Bohaterowie”-kampania marki Emolium

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Czym w ogóle jest AZS?

Zajmie Wam to chwilę by wejść na stronę www.atopowibohaterowie.pl lub na stronę kampanii,która powstała 19 listopada 2015 roku dzięki współpracy marki Emolium i tam dowiecie się wszystkiego.Choć z pewnością wiele z Was ma dzieci,które borykają się z tą chorobą.

Dla tych niecierpliwych kilka słów wyjaśnienia czym jest to całe Atopowe Zapalenie Skóry krótki cytat ze strony kampanii:

„Na atopowe zapalenie skóry (AZS) cierpi już co piąte dziecko w Polsce. AZS jest zapalną, nawrotową, przewleką chorobą skóry o podłożu alergicznym. To jednak coś więcej niż pieczenie, wypryski czy uporczywy świąd. Układ nerwowy jest najbardziej spokrewniony ze skórą i najszybciej się z nią komunikuje. Dlatego stres małych atopików jest natychmiast widoczny na ich skórze. Bez wsparcia psychologa leczenie AZS często okazuje się nieskuteczne. Obok dolegliwości skórnych dzieci często zmagają się ze wstydem, rozdrażnieniem i wyobcowaniem. Mali atopicy po prostu „czują więcej”. To właśnie dla nich i ich rodzin powstała kampania „Atopowi Bohaterowie”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na psychosomatyczny aspekt choroby oraz konieczność budowania poczucia własnej wartości u małych atopików, a także edukacja społeczeństwa oraz propagowanie postaw tolerancji.”

Kampania ma ważny cel,wesprzeć rodziców dzieci z AZS i pomóc Nam laikom zrozumieć psychologiczny aspekt choroby,choroby przewlekłej i nie łatwej do leczenia/wyleczenia.

Dzieci borykające się z nią nie mają łatwego życia ale dzięki takim akcją możemy im pomóc.Akcja uświadamia,uczy tolerancji oraz pomaga budować system wartości w  dzieciach,które często czują się gorsze od rówieśników niedotkniętych tymi problemami.

Roksana Wróbel (autorka bajek) we współpracy z psycholog dziecięcą Martą Żysko- Pałubą oraz rodzinami atopików, stworzyła bajkę terapeutyczną,kilka odcinków, które pokazują problemy związane z AZS.

Marka Emolium stworzyła kosmetyki,które można stosować od pierwszych dni życia,kosmetyków,pomagających łagodzić objawy małych atopików.

Z taki wsparciem żadne problemy nie są zbyt duże by je pokonać.

100_4443

Kaśka aka Tasia

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×