Nigdy nie będę mamą….

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Co roku my matki obchodzimy tak ważne dla nas święto, czujemy się dumne. Zapominamy natomiast o tych którym to szczęście nie było dane i nigdy nie będzie, o tych które nigdy nie będą matkami. Nie zaznają szczęścia jakim my tryskaliśmy wczoraj ,w internecie same życzenia,wspomnienia i pełno dumy ze strony matek.

Okej mają prawo być szczęśliwe ,są matkami to ich święto . Ale przeglądając te wszystkie wpisy naszła mnie myśl, „co z tymi które nigdy nie będą matkami, gdzie one są? „Co czują”

Bo One są , są wśród nas i żyją nadzieją która tak naprawdę nigdy nie nadejdzie ,choć nadzieja umiera ostatnia…  pragną mieć dziecko,pragną być matką,obchodzić to święto ,pragną być wyjątkowe …. to tylko ich pragnienia
Co w taki dzień czują setki kobiet które tak mocno pragną mieć dziecko, a z różnych powodów nie mogą ich mieć, ten dzień to dla nich dowód na ułomności i zbrakowanie.  Ich samo ocena podupada z powodu nie możności posiadania tej iskierki.
Co prawda w obecnych czasach istnieją rozwiązania takie jak adopcja, rodzina zastępcza, surogatka.Lecz nie jest to i nie będzie tym samym uczuciem jakie czuje rodzicielka.   Mimo to  chcą mieć to co dostaliśmy my bez problemowo, marzą o ciąży o bicie serca na usg, o ruchach o tym wszystkim co wiąże się z narodzinami dziecka.
Nie każdy to pojmie i zrozumie w myśl przysłowia ” syty głodnego nigdy nie zrozumie” tak ciężko zrozumieć ich uczucia tęsknoty i bólu. Każdy z nas widząc dzieci samoistnie się uśmiecha, nie zauważamy osób które odwracają wzrok ze łzami z powodu pragnienia posiadania małej części siebie w innym ciele. Nie poczują bliskości karmienia piersią ,czuć zapachu małego niemowlęcia tuz po narodzinach ,nigdy nie zaznają tego uczucia jak to jest być matką ,nigdy też nikt im nie powie „jesteś wspaniałą mamą,Kocham Cię „.  Nie zaznają tych radości i tych smutków które są związane z macierzyństwem,zawsze będą śniły o uczuciu które jest i będzie niedostępne .

 

Bycie mamą to najlepsze, co może przytrafić się kobiecie.A jeśli  nie może ,czują się gorsze i wybrakowane bo jak to „jestem kobietą i nie mogę mieć dzieci”.

Przeżywają dzień matki dość mocno ,bo przecież wspominają jakie to one miały matki ,to one im pokazały i nauczały całe życie ,widzą i wiedzą lecz nie czują i nigdy nie poczują tego  jakie daje szczęście bycie matką … nie przekażą tych wszystkich nauk które same dostały od swoich mam.

Nie zapominajmy nigdy o tych,które w tym bólu trwać będą do ostatnich swoich dni,to one będą wylewaly morze łez w dniu matki ,bo nie mogły nimi być ,nie od suwajmy się od nich,tylko dlatego że nie są matkami,one potrzebują byśmy je wspierały i słuchały  otwarcie o tym co je boli….. byśmy mówiły również o tym że są na świecie setki tysięcy kobiet które w dniu 26 Maja odocierają łzy z policzków,świadome swych „braków” wciąż mają cichą nadzieję,że któregoś roku z dumą i uśmiechem będą mogły zaznać szczęścia bycia matką…..

Macierzyństwo ,najsilniejsze uczucie miłości które się rodzi wraz z dzieckiem,a którego  nigdy nie zaznają ….. w pełni tego słowa znaczeniu. Mimo to kobiety o wielkich sercach, a zarazem potrafią mieć świetny kontakt z dziećmi taka ciocia i przyjaciółka to skarb którego nie jest wstanie zastąpić nic i nikt. Trzeba jednak pamiętać  że one są wspaniałymi kobietami z wielką determinacją dąrzenia do celu.

Pola

 

Print Friendly
The following two tabs change content below.
One comment on “Nigdy nie będę mamą….
  1. Poruszyłaś bardzo ważny temat. Ten dzień dla wszystkich tych kobiet musi być niestety strasznie bolesny….Nie mogę sobie nawet tego wyobrazić, chyba wyłączyła bym wszystkie dostępne źródła jak internet, telewizor i nie czytała w tym dniu gazet, bo to chyba jeszcze bardziej przytłaczało by mnie.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×