Zazdrość i zaufanie, czy zawsze idą w parze?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Chyba nie ma na świecie człowieka, który chociaż raz nie zaznał uczucia zazdrości, który nie poczuł jaką wyniszczającą  moc posiada, jak pali to co zwie się zaufanie.

Czy można trwać w związku bez zaufania? Jak wzbudzić zaufanie na nowo, gdy już raz je zawiedziono?

Każdy z nas zadaje sobie te pytania, niestety niema na nie prostych odpowiedzi, ja do dziś borykam się z zazdrością a co za tym idzie z brakiem, zaufania. Co do tego doprowadziło? hmm prawdopodobnie moje poprzednie związki, mój brak pewności siebie, oraz brak wiary w partnera,że mimo wielu błędów w przeszłości będzie potrafił zachować się tak żeby nie wzbudzać zazdrości.

Podobno związek nie ma przyszłości kiedy brak w nim zaufania, a co jeśli ono jest tyle tylko,że naruszone? Kiedy każdy poprzedni związek, łamał je i deptał, jak można ufać kiedy dźwiga się ze sobą tak wielki bagaż porażek, zdrad, niedomówień i upokorzeń. Co jeśli czasem mimo uczuć to zaufanie nie jest na tyle silne by móc być spokojnym,  jak ogarnąć panikę,która cie przepełnia kiedy nie masz kontroli nad tym co robi twój partner?

Mimo 5 lat razem i prawie roku rozłąki, nadal nie potrafię w pełni zaufać,że nie zdradzi, że nie zrobi nic głupiego, że nie wpakuje się w żadne kłopoty. Z drugiej strony jesli zdradzi to niejest mnie wart, jak można więc martwić się o kogoś takiego? Zadaje wiele pytań, bo tak naprawdę nieznam na nie odpowiedzi. Może prościej by było nie myśleć o tym co było, skupic się na tym co tu i teraz. Ja jednak mam wrażenie,że to co przeżyliśmy kształtuje nasz charakter, czyni nas tym kim jesteśmy. Ale jak można żyć kiedy się jest tak zazdrosnym, w dodatku bez zaufania?

No widać się da, skoro oddycham, tętno też w miarę :D Czy czas leczy rany? NIE, nie leczy on tylko uśmierza ból.  Więc zostaje mi żyć dalej z nadzieja,że może kiedyś, za jakiś czas będę umiała zaufać i spać kiedy mój luby szaleje z kumplami na jakiejś imprezie :D

A może to nie zazdrość tylko zaborczość a brak zaufania wynika z mani kontrolowania, może jestem żeńską wersją Greya, bez perwersyjnego bzykanka, swoją drogą ciekawa jestem jakby to było być domina i w lateksowych ciuszkach z pejczem, wymierzyć kary za nieposłuszeństwo swemu słudze w skórzanych stringach :D O chyba odkryłam właśnie moje skryte pragnienie :) Wyżyć się w perwersyjnych zabawach :D

Może to jest sposób do pozbycia się zazdrości i braku zaufania, no bo wyobraźcie sobie taka sytuacje On(Ona) wraca do domu nawiany a wy mu ciach pejczem po dupsku, czy to już nie brzmi lepiej :D  Jasne,że lepiej, każdy zadowolony na swój sposób.

Człowiek różne rzeczy potrafi sobie wmówić, a nasza wyobraźnia to świetna kreatorka najczarniejszych scenariuszy, każda godz. bez informacji to kolejna wizja zdrad i innych głupot

No i teraz wszystko jasne jestem paranoiczka :D

Jaga

Print Friendly
The following two tabs change content below.
One comment on “Zazdrość i zaufanie, czy zawsze idą w parze?
  1. A tak sobie przeczytałam . I chociaż stracilam kompletnie zaufanie do mojego byłego już męża, to jednak ten brak zaufania objawia się zupełnie inaczej. Wcale nie rozmyslam co robi, kiedy go nie ma – bo nadal mamy kontakt. Zupełnie nie na tym to polega. Raczej pamiętam co mi zrobił, kiedy po prosił mnie o zaufanie – jak je wtedy polamal. Pamiętam co było w trakcie naszego małżeństwa, jak mnie wtedy zdradzał etc. To boli i juz pozostanie. Mogę mieć z nim jako tako kontakt, i nie wyobrażam sobie co robi, z kim po co i dlaczego, kiedy nie piszemy, wszak mieszkamy w oddzielnych krajach. Ale brak milosci który mi zafundowal ..spowodowal, że już nigdy do niego nie wrócę. Ot. Ps. Co do lateksow i pejczykow- w życiu mi to nie przeszło przez głowę. Za to jemu, z jego była kochanką różne tego typu sprawy tak. Dlatego tym bardziej wiem, że nie pakujemy do siebie. Ot. Cała prawda o moim byłym małżeństwie. Pozdrowka. Aaa… Co do karania, komu by się chciało? Wolę napić się cieplutkiej herbatki. Usmiech !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×