Uwikłani W Miłosny Trójkąt

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

0243439Co zrobić w sytuacji gdy nagle uświadamiasz sobie,że znajdujesz się w miłosnym trójkącie, a uczucia tobą szargające w niczym nie pomagają? No cóż pewnie połowa z was miała kiedyś podobne przeczucia, bądź zna osoby,które tkwiły w takich związkach.

Można tą sytuacje rozpatrywać z dwóch odmiennych perspektyw osoby zdradzanej, oraz tej która jest przyczyną owej zdrady.

Cheating his wife

Pewnie zaraz się okaże,że jak można w ogóle brać pod uwagę uczucia tej „zdziry” zakładając,że ona od początku wiedziała co robi i nie brała pod uwagę uczuć tej drugiej. No cóż pewnie część tych odbijających jest egoistyczna i ma w nosie to co się dzieję trzymając się zasady „po trupach do celu”.  Mimo to chciałabym podejść do tematu jak najbardziej bez stronie gdyż zdarzyło mi się być po obu stronach i możecie wierzyć lub nie obie są równie ciężkie.

No więc zacznijmy od rozpatrzenia sytuacji poprzez pryzmat „zdradzonej” ziemia usuwa się spod nóg, jesteś wściekła, chce ci się płakać, masz złamane serce, nie umiesz zrozumieć tej sytuacji. Wszystkie te uczucia są jak najbardziej na miejscu no bo nikt normalny nie będzie udawał,że to nic takiego i przejdzie to bez echa, grunt tylko by zrozumieć,że w tym wszystkim niema twojej winy, niezależnie od tego też powinno się dać sobie czas na przyswojenie tej wiadomości.Czas na łzy i na wieczory wśród znajomych, imprezy do białego rana. taka sytuacja jest mocno stresująca więc wszystko co pozwoli ci choć na chwilę zapomnieć o całym tym cyrku, jest ok byle w umiarze (alkohol maskuje problem tylko na chwilę). Nie próbuj usilnie przekonać partnera do powrotu, to akt desperacji,który na ogół odnosi odwrotny skutek. Niestety na takie sytuacje niema złotego środka, to boli i zdecydowanie twoja samo ocena spada, otocz się więc w tym czasie ludźmi którym na tobie zależy, którzy będą umieli na nowo zbudować w twoich oczach to jaka wartościowa jesteś. Okres tzw. „żałoby” jest konieczny by móc normalnie funkcjonować, a potem na końcu tego czarnego tunelu pojawia się światło i nagle zauważasz,że życie bez tej osoby jest pełniejsze, szczęśliwsze, że wreszcie możesz oddychać pełną piersią, iść gdzie chcesz, z kim chcesz, spotykać się z wieloma nowymi osobami.

00017QXEWX1BHJAR-C116-F4

Czasem niema się odwagi skończyć długo letniego związku z przyzwyczajenia tkwimy w nim ze strachu przed byciem samym, więc gdy ta osoba znajdzie kogoś innego i odchodzi z początkowej rozpaczy, okazuje się ,że wreszcie czujesz się spełniony, usatysfakcjonowany, godzisz się z całą sytuacją i przesz życiem do przodu, próbując nowych rzeczy których nie robiłeś będąc w związku.

Jeśli natomiast chodzi o tą „trzecią” tudzież tego „trzeciego”  sprawa nie zawsze jest taka prosta, czasem o tym ,że jest się tym przysłowiowym „piątym kołem” dowiadujesz się zbyt późno, gdy sytuacja między wami jest tak rozbudowana uczuciowo i fizycznie ,że ciężko się z niej wycofać. Ta sytacja nigdy niema happy endu bo zawsze ktoś cierpi. Choć w filmach nieraz ukazany jest schemat trójki( Powiedz Tak, Pamiętnik Księżniczki 2, zaproszenie na rozwód, Diabeł Ubiera się u Prady,Wyznania Zakupoholiczki, zupełnie jak miłość, Brzydka prawda, 27 sukienek,dziennik Bridget Jons) każda historia jest inna i tak też jest w życiu.  Dla dobra tej trzyciej jeśli nie iwedziała o istnieniu partnerki, powinna jak najszybciej skończyć znajomość, jeśłi wiedziała a nie jest związana z nim zbyt mocno tez powinna zakączyć ten związek. Jeśli natomiast nie wiedziała ale zaszła już w to za głęboko pozostają dwa wyjścia, zorientować się co do uczuć tej drugiej osoby i wtedy albo rozbić związek i zacząć budować swój własny ( to ta wersja dla optymistów) lub tkwić dalej  w związku bez perspektyw godząc się na życie w cieniu. Który kolwiek z tych wyborów nigdy nie jest do końca szczęśliwy, zawsze będzie cię nurtować pytanie czy jak raz to zrobił to czy nie zrobi tego ponownie. To takie życie pełne wątpliwości. Oczywiście zdarzają się te prawdziwe miłości które kosztem innych osób budują swoje szczęście na nowo.

3

 

Sytuacja miłosnego trójkąta zawsze niesie za sobą czyjeś cierpienie, niestety nie da się też tego przewidzieć, zdrada zawsze boli tak jak i rozstania, że swoich doświadczeń wiem,że żadne rozwiązanie nie jest dobre, każdy popełnia błędy, każdy ma prawo kochać i nikt nie powinien mieć o to do kogoś żalu, można mieć żal za zachowanie i sposób postępowania w takich sytuacji. Mądrość i dystans do tej sytuacji przychodzi z czasem, mnie zajęło lata by móc się z tym wszystkim uporać, nie chce być wyroczniom, ani się wymądrzać. Natomiast uważam,że jeśli będziemy się kierować zasadą „Nie rób drugiemu co tobie nie miłe” takich sytuacji będzie mniej, nikt nie chce być zdradzonym, nikt nie chce być tą trzecią osoba. Każdy z nas szuka miłości ważne jest by przy tych poszukiwaniach, nie ucierpiały niewinne osoby. Każdy ma swoje wady i zalety, każdy popełnia błędy. To tylko od nas zależy jak ułożymy nasze życie miłosne. Nie zależnie po której stronie się znajdziesz cierpisz podobnie, czujesz się oszukany, zdradzony, samotny, wyjesz w poduchę z bezsilności, nie umiesz poukładać tego w spójną całość.  Trójkat niszczy całą trójke nie tylko te dwie poboczne osoby. Nieszczęśliwa miłość tymi dwoma słowami kończę ten tekst, każdy kto ją przeżył jest bogatszy o to przeżycie, każdy kogo spotka będzie musiał się z nią zmierzyć.

Miłość jest jak żmija, męczy, dusi, zabija.

Jaga

 

Print Friendly
The following two tabs change content below.
2 comments on “Uwikłani W Miłosny Trójkąt
  1. Wpadam z rewizytą i chyba się tu trochę „zagnieżdżę”.
    Bardzo ciekawy wpis.
    Zgadzam się, że zawsze kogoś się rani w takim układzie. Nigdy nie zdradzałam, ale nie należy się zapierać. Czasami sytuacja wymyka się spod kontroli i bach… Ale nie trzeba tego ciągnąć, żeby nie ranić innych. Taka przygoda może przydarzyć się każdemu. Świadomy romans, trwający dłużej krzywdzi, często rozbija rodziny, albo prowadzi do innych tragedii.
    Pozdrawiam.

    • W takich relacjach niema złotego środka, ani sposobu na to by wszyscy byli szczęśliwi, ten układ sprawia cierpienie każdej ze stron. Czasem jest już za późno by móc się wycofać, a kiedy jednak to się robi długo liże się rany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×