Artyści sami w sobie, z namiętnościa do kobiecości i kobiecego ciała

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Od dawna zastanawiałam się czy tego typu tekst będzie pasował do reszty, ale kto nie ryzykuje ten nie odnosi zwycięstw.

Jak już pewnie zorientowaliście się moją pasją są wszelkiego rodzaju rysunki, obrazy i wszystko co ze sztuką sama w sobie związane, choć w robótkach ręcznych mam dwie lewe ręce (Tasia bije mnie na głowę), tak jeśli chodzi o szkice, rysunki i obrazy czuje się całkiem dobrze i mi to wychodzi.

Więc dziś powiem Wam co nieco o ludziach,którzy swoja sztuka są dla mnie niedoścignionym wzorem, ich umiłowanie do fantasy i kobiecego ciała jest czasami dość wulgarne, ale mimo to na ich pracę mogę patrzeć godzinami, dopatrując się nowych detali, innych znaczeń, to sztuka sama w sobie.

Pierwszy i jak dla mnie najważniejszy jest Luis Royo

Luis-Royo-image-luis-royo-36133636-500-575

 

Malarz, rysownik pochodzenia Hiszpańskiego, zasłynął swoimi pracami na całym świecie.Pracował miedzy innymi w USA, Anglii, Szkocji, ilustrator wielu książek, na kącie kilka wydanych komiksów. Ale nie o tym chciałam bo jego biografię może cie wygrzebać na wikipedii. Ja natomiast chcę Wam powiedzieć co on znaczy dla mnie, a mianowicie to pierwszy artysta,który w tak nietypowy sposób ukazał kobietę, nagą skrępowaną, ze śrubami, w niezwykłych pozach, zakochałam się w jego wizji kobiety, kruchej a jednocześnie tak mocnej, każda jego praca to hołd dla kobiecego piękna.Obrazy są wielowymiarowe, pierwszy plan wcale nie dominuje, tła są tak samo dopracowane jak główna postać, wszystko splątane i spójne.

Odsyłam Was na stronę z pracami Luisa http://www.luisroyo.com/ , a poniżej kilka prac tego niesamowitego artysty:

images(2)images(3) images(4) images(5) images(6) images(7) images(8) images(9) images(10) images untitled(2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na drugim miejscu w mojej hierarchii wylądowała pani Victoria Frnaces także Hiszpanka ( chyba ma słabość do tego kraju :D )

Absolwentka Hiszpańskiego Uniwersytetu Sztuk Pięknych.Jej prace są mocno gotyckie, większość przedstawia mroczne kobiety w długich sukniach, jak sama mówi inspirują ją książki takich autorów jak Edgar Allan PoeAnne RiceH.P. LovecraftBram StokerGoetheOscar WildeVictor HugoCharles Baudelaire czy Stephen King oraz artyści Luis RoyoBrian FroudGerald BromAlan LeeJoseph VargoDavid DelamareNatalia PierandreiFernando FernándezSegrelles i Pepe González, a także muzyka zespołu Dark Sanctuary i kino.

Dla mnie ta kobieta potrafi wyrazić zło, ból, nieszczęście, piękno w każdej z prac, są one kwintesencją kobiecości a jej „rudzielce” wryją się w pamięć na długo, pentagramy, kruki, kociołki, wszystko mroczne, a jednocześnie tak piękne,że dech zapiera.Uwielbiam jej styl właśnie za jego mroczność, na tych pracach kobiety jak i mężczyźni są  mocno zmysłowi i zwierzęco silni, tak nie realni, może po prostu czasem chciałabym się przenieś w czasy gdy facet wyglądał jak facet a nie jak pipa. Kiedy spoglądam na jej prace czuje takie ukłucie w sercu jakby to co na nich się znajduje sprawiało,że tęsknie, za czymś lecz pojęcia nie mam co to takiego.

Strona z pracami Victori 
http://www.victoriafrances.es/
 a poniżej kilka prac:

1298056093832_f favole-40-411 images(2) images(3) images(4) images(5)images(7) images(6)images(8) images untitled Victoria_Frances_by_Lady_Of_Sorrow11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejna Panią, która ma ogromny talent jest Anne Stoces, angielka urodzona w Londynie, jej prace w wielu przypadkach można porównać do prac Victori,panie maja podobną technikę, może też z tego powodu podobają mi się jej prace, choć nadal mroczne ukazują kobietę jako anioła, wróżkę , matkę smoków, zarażają energią i manifestują siłę choć nie w tak oczywisty sposób. Kobiece ciało nadal wiedzie prymy, kult w okół niego, mimo to występuje tu na ogół w zestawieniu bardzo baśniowym, może też i z tego powodu to dla mnie takie baśnie dla dorosłych :D

Strona z pracami Pani Anne 
http://www.annestokes.com/
 i jak poprzednio kilka prac:

bilder_von_anne_stokes_by_christian2107-d4gkbtn gothic20prayer images(2) images(3) images(5) images(6) images(7) images(8) images(9) images

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny to Boris Vallejo peruwiański ilustrator, jak dla mnie mistrz pod każdym względem, z jego prac bije energii a kobiety spod jego ręki są silne, to one przewodzą temu co dzieje się na ilustracjach, choć z tym Panem nie jestem tak mocno zżyta jak z Liusem, to zasługuje aby znaleźć się na liście artystów,którzy mnie inspirują.

Strona z pracami Borisa 
http://vallejo.ural.net/
 i kilka jego prac:

 

boris_vallejo_bw_007 boris_vallejo_bw_036 BY_BVnJBcal06wall1280_VallejoBoris_ThePrisoner f8c7bd8d62d803f7afe8c1907a6d8afa images(2) images(3) images(4) images untitled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Frank Frazetto to kolejny artysta, Amerykanin pochodzenia włoskiego, zm. w 2010 roku, wybitny twórca fantsy i science fiction.Jego prace dopracowane w każdym calu, trochę mniej baśniowe niż poprzedników, mimo to ukazuje kobity bardzo silne, przywódczynie, często w asyście zwierząt.W moim osobistym odczuciu to jego pogląd na kobietę jako amazonkę, może świadczyć,że kobiety w jego oczach powinny być silne i władcze, każda z nich niesie ze sobą jakieś odniesienie do historii, w głębszym rozumieniu oczywiście. Te prace dodają siły, sprawiają ,że na chwile człowiek czuje,że może góry przenosić.

Strona z Pracami Franka 
http://frankfrazetta.net/
 i jego prace:

images untitled images(2) images(11) images(4) images(3)

 

 

I Ostatnia w zestawieniu ale napewno nie mniej utalentowana pani Julie Bell, amerykańska malarka.Jej prace są dość zbliżone do prac już tu przedstawionych, mimo to kobiety jej autorstwa są dość mocno muskularne, silne i władcze, jak na mój gust może czasem zbytnio przypominają sylwetki mężczyzn. Mimo to dużo w tym piękna, które pobudza wyobraźnie. Julie maluje nie tylko kobiety, jej portrety czy zwierzęta są bardzo realne, a jednocześnie zachowują swój urok obrazu :)

Prace Julie znajdziecie 
http://www.juliebell.com/
 a,że innych wstawiałam to i tu też kilka prac:

d35f30ab9af81bec31f7bce807ab6e9f images(2) images(3) images(4) images(5) images Tribute_to_Julie_Bell_by_Shylydrya untitled(2)

 

Finalizując mój dzisiejszy post, chciałam nadmienić,że nie każdemu przedstawione tu obrazy przypadną do gustu, to jest moje patrzenie na sztukę,inna kobietę, na to jak jest ona postrzegana, seksualnie i baśniowo. Może w środku nadal jestem małą dziewczynka,która marzy,że kiedyś zostanie wielka malarką, no cóż nie zabijajcie mojego dziecka,które w sobie noszę, bo co to by było za życie gdyby odebrano nam nasze marzenia. Wiec jeśli kochasz to co robisz nigdy nie pozwól by krytyka kogoś innego podcięła ci skrzydła i zabiła chęć spełniania marzeń.

Jaga

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×