Nasi Samcy Alfa czyli 10 typów „Prawdziwego” faceta :D

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

blog_rd_5064181_7860880_tr_fdfsOdkąd pamiętam każdy facet chce być macho, chce dominować i prężyć swoje względy, swoją postawą nieść przesłanie „Jam ci jest Alfa, a to moje stado”. Niestety niewiele matek czy ojców jest w stanie nauczyć syna zaradności życiowej, a przy tym by nie był w stosunku do kobiet zbyt arogancki.

W moim otoczeniu widzę różne odmiany męskich zachowań:

1.Jedni to typowi Neandertalczycy jeszcze trochę a będą swoje partnerki ciągać za sobą za włosy i latać z maczugą, wiecznie szukają pomysłu na kolejny genialny biznes, stąd druga nazwa dla tych panów Niespełniony Milioner. Tego pokroju facet kobiety ma za nic, nie będzie z nimi rozmawiał a już tym bardziej uważał,że ona w czymś może mieć rację. Wychowanie dziecka to dla niego typowo „babskie” zajęcie i ani mu w głowie pomoc. W seksie to on ma być usatysfakcjonowany, zaspokojenie partnerki nie jest jego celem. Innymi słowy on i tylko on ma jakiekolwiek prawa w tym związku ona ma być posłuszna.

2.Inni typ Mami synka ( na szczęście z tego da się wyleczyć ) z każdą pierdołą dzwonią do mamusi, co niedziela obowiązkowa wizyta na obiadku i spowiedź z całego tygodnia. Leci na każde pierdnięcie Mamusi. To tym który nigdy nie dorasta, i nie potrafi podejmować własnych decyzji. Na ogół nawet żonę pomaga mu wybrać mamusia, a mimo swojego wieku to mamusia nadal wybiera mu ubrania i pierze gacie. Są bezradni jak dzieci wiążąc się z nim zyskujesz dziecko nie partnera. W łóżku natomiast dostajesz ucznia, co może okazać się plusem bo to ty dyktujesz w którą stronę ma podążać wasze życie seksualne, on jest bezradny jak dziecko zdany na twoja łaskę i nie łaskę. Tego typu facet nauczy szacunku do matki i totalnej bezradności w stosunku do kobiet.

3.Kolejny to Lovelas facet nie przeciętnej urody, dbający o swoją figurę, pewny tego jak wygląda i skrupulatnie to wykorzystuje. Kobiety to zdobycze na jedną noc Wyznaje zasadę 3Z (Zarwać, Zaliczyć, Zostawić) typowy egoista z rozdmuchanym Ego. Każda panna która wzdycha przy nim wbija go w przekonanie o swojej zajebistości, uważa się za Boga seksu a to czasem z rzeczywistością niewiele ma wspólnego. Gdy już go jakaś usidli rzadko kiedy pozostaje wierny.

4.Przyszła kolej na Zazdrosny i Zaborczy chyba jeden z najgorszych jakiego można spotkać, próbuje wszystko kontrolować, odcina od znajomych, on i tylko on ma być centrum twoje świata. Ciągłe telefony i sms-y, 5 minut milczenia i już setki wiadomości gdzie jesteś i napewno go zdradzasz. A już nie daj boże żeby się ktoś do ciebie odezwał albo uśmiechnął awantura murowana. Szczerze nie polecam, omijać szerokim łukiem.

5.Pasorzyt to kolejny pan którego głównym zajęciem są kumple i borwar, a ty jako jego maskotka masz podążać za nim i jego kumplami w paradzie do barach, jeśli lubisz wyjścia do kina, spędzanie czasu solo to ten pan nie dla ciebie, fajnie mieć takiego kumpla ale nie chłopaka :D Na ogół bez kasy, licz się z tym  że za wszystko ty zapłacisz. Kumple przede wszystkim a ty na szarym końcu, jako plus mogę dodać dużo wolności :) Wieczory spędzane samemu zamiast z nim bo on z kumplami musiał coś załatwić :D

6.Aktualnie najczęściej spotykanym typem mężczyzn jest typ Metroseksualny (taki o którym każdy facet typu Płytki Prostak powie na pierwszy rzut oka „ciota” ).Facet dbający o wygląd,przykładający wagę do tego jak jest ubrany,starający się być na czasie z modą.Facet ten mimo kobiecego pierwiastka jest atrakcyjnym (o ile nie przesadza w tym dbaniu o siebie ). To jeden z niewielu typów który umie sobie herbatę zrobić bez przypalania czajnika :)

7. Pracoholik no z tym to dopiero ciężko żyć, na ogół z pracoholizmem idzie w parze  z pedantyzmem, więc jeśli nie jest pod linijkę to źle, ciężko znajduje czas pochłonięty pracą, co prawda na brak kasy nie narzeka ale nie lubi się nią dzielić co dodatkowo czyni z niego sknerusa. Każda panna „blachara” leci na jego sportowe auto. Bardzo wybredny, kiedy znajdzie już stałą partnerkę rzadko zmienia, choć skoki w bok nie są tak odległe od tego pana, ponętna sekretarka może skusić nawet twardziela.

8. Pakero- 7 razy w tygodniu siłownia, do tego suplemenciki, dietka i omadren :) (wiadomo co się od tego kurczy :D) na ogół nie zauważają że prócz góry mięśni nie mają nic do zaoferowania, pusto w majtach i głowie ( nie mówię tu o panach ćwiczących regularnie i dbających zdrowo o sylwetkę żeby nie było) król wiejskich dyskotek, idzie w miasto prężyć muskuły przed małolatami, no cóż ten pan ewidentnie nie jest w moim guście, choć jak to się mówi każda potwora znajdzie swego amatora :)

9. Bumelat- Lawirant czyli cicho ciemny o niby nie przystojny a ciebie do niego ciągnie jak pszczołę do miodu. Uwierzysz w każde jego słowo, każdy gest, chłoniesz go całą sobą, seks z takim panem to odlot na inna planetę, ale ta bajka jest bez happy end-u, iż ów pan oprócz ciebie będzie miał jeszcze 2 albo 3 inne niewiasty tak samo zapatrzone w niego jak w obrazek, pobudka z tego snu będzie bolesna dla twojego Ego, ale mimo wszystko wart grzechu.

10. Idealny romantyk- czyli spełnienie wszystkich kobiecych marzeń, czyli odhaczamy :

- ma pracę,

- umie gotować,

- lubi dzieci i umie się nimi zająć,

- jest troskliwy i opiekuńczy

- ma silne poczucie odpowiedzialności

- rzuci wszystko żeby spędzić z tobą czas,

- sprawia ci prezenty,

- koledzy znikają kiedy ty jesteś obok,

- do tego ma to czego szukałaś w facecie

Oczywiście miewa też wady ale blakną, kiedy sprawdzisz podpunkty powyżej. Jeśli go znajdziesz wyjdź za niego :D

Jaga

 

Facet to tylko facet dla mnie takie charakteryzowanie męskiego gatunku jest i  tak dużym naginaniem prawdy.Każdy facet wg mnie jest taki sam,prosty i łatwy w obsłudze.Są jednak czasem typy wyjątkowo dziwne.

Mój małżonek spokojnie mógłby się wpisać w wyszczególnione tu dwa lub 3 typy:Neandertalczyk hmmm jasne czasem lubi ciągnąć za włosy i pokazywać swoją wyższość (if you know what i mean),metroseksualny? o tak,ja mniej się szykuję do wyjścia niż on,Pakero? nie do końca,ćwiczy niemal co dzień ale do typowego pakero mu daleko,do tego gotuje sto razy lepiej niż ja…..i równie często ogląda programy kulinarne co sport,za to o motoryzacji nie ma zielonego pojęcia.Do tego wieczorami lubi usiąść z książką,jest inteligentny jednak to ginie pod jego durnym poczuciem humoru.

Dlatego uważam iż raczej wszystko jest kwestia charakteru a mój małżonek potrafi wkurwiać jak mało kto.Ewentualnie zależy od znaku zodiaku (serio).

Tak więc na koniec faceci są dziwni nie starajmy się ich zrozumieć bo oni będą próbować zrozumieć nas-kobiety a to wykracza po za ich możliwości intelektualne.

Tasia

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×